Aktualności

Pomóżmy Wiktorowi

Wiktor Kopeć

11-letni Wiktor Kopeć potrzebuje naszej pomocy! U młodego mieszkańca Dębicy zdiagnozowano nowotwór kości piszczelowej - osteosarcomę.

- Gdy przyszła diagnoza nie mogliśmy uwierzyć w to, że to może być prawda. Wiktor jest dzieckiem niedowidzącym, ma niedorozwój nerwów wzrokowych. Całkiem niedawno z tego powodu uderzył się w biurko, którego nie zauważył. Trafiliśmy do lekarza na prześwietlenie, jednak nie umiał nam pomóc, tak samo jak kolejny specjalista z Rzeszowa. Otrzymaliśmy skierowanie do Warszawy, a tam diagnoza zwaliła nas z nóg - osteosarcoma. Byliśmy załamani, jednak wiemy, że musimy pomóc naszemu dziecku przejść tę niezwykle trudną drogę, by na końcu zobaczyć upragniony cel - zdrowego syna. Sami nie udźwigniemy tego finansowo, dlatego prosimy o pomoc. Wierzymy, że z Waszą pomocą nam się uda! - podkreślają rodzice.

Zbiórka na Siepomaga: https://www.siepomaga.pl/wiktor-kopec

Zapraszamy na mini piknik naukowy

piknik naukowy Pilzno

Dzieci najlepiej uczą się przez zabawę, dlatego już w najbliższy czwartek oprócz cotygodniowych animacji zapraszamy na mini piknik naukowy. W programie pokazy i warsztaty naukowe oraz zajęcia z programowania, na te ostatnie obowiązują zapisy!

Zdjęcia

Informacja dla hodowców psów, kotów i fretek

Wielka Brytania

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Dębicy zwraca się prośbą o kontakt ze strony hodowców psów, kotów i fretek z terenu powiatu dębickiego, planujących w przyszłości wysyłki zwierząt towarzyszących do Wielkiej Brytanii. Podmioty te będą musiały zostać wpisane na listę, która zostanie udostępniona brytyjskim służbom weterynaryjnym. Tylko podmioty znajdujące się na ww. liście będą mogły komercyjnie wysyłać zwierzęta towarzyszące na terytorium Wielkiej Brytanii.

Z uwagi na termin zamknięcia list - 22 sierpnia 2022 r. zainteresowani hodowcy powinni zgłaszać się jak najszybciej do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Dębicy.

Powiatowy Inspektorat Weterynarii 39-200 Dębica, ul. Kosynierów Racławickich 16 tel. 14 681-82-42 fax 14 682-86-42 wewn. 40

"Shrek" w Zwierniku

kino Zwiernik

Przed nami kolejna odsłona Pilźnieńskiego Kina Plenerowego. W piątek, 5 sierpnia przy Wiejskim Domu Kultury w Zwierniku odbędzie się pokaz filmu "Shrek Forever". Wstęp wolny, rozpoczęcie o godz. 20.30. Zapraszamy serdecznie!

Zdjęcia

Odliczamy do Urodzinowego Biegu

Bieg

Ruszyły zapisy do VIII edycji Urodzinowego Biegu Miasta Pilzna. Impreza odbędzie się w niedzielę, 4 września. Biegacze tradycyjnie wystartują na dystansie 10,7 km, a osoby niepełnosprawne na wózkach pokonają trasę 3,5 km.
Oczywiście nie zabraknie też biegu i marszu nordic walking na dystansie 5 km. Podczas imprezy odbędą się również zawody dla dzieci urodzonych w latach 2007 – 2018. Biegi dla osób niepełnosprawnych i dzieci są bezpłatne. Zapisy na wszystkie dystanse z biegami dzieci włącznie są prowadzone elektronicznie.

Gorąco zapraszamy do udziału w kolejnej edycji imprezy!

Zgłoszenia na stronie: https://dostartu.pl/urodzinowy-bieg-miasta-pilzna-viii-edycja-v7573

Zdjęcia

Dodatkowe warsztaty z robotyki

lego

Ze względu na duże zainteresowanie warsztatami robotyki i programowania, które odbyły się w zeszły czwartek, ogłaszamy kolejny nabór! Zajęcia zaplanowano 11 sierpnia w godzinach 17-20. Więcej informacji i zapisy pod nr tel. 518 240 119. Pierwszeństwo mają dzieci, które jeszcze nie brały udziału w tych zajęciach.

Zdjęcia

Przysięgali na Orła i na Krzyż…

Pilzno

Mieszkańcy gminy Pilzno uczcili pamięć poległych. Podczas koncertu „Przysięgali na Orła i na Krzyż…” wspominano Powstańców Warszawskich i żołnierzy Akcji „Burza” obwodu dębickiego. Oprócz znanych melodii powstańczych  i partyzanckich, mieszkańcy zgromadzeni w sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego w Pilźnie usłyszeli również wspomnienia oraz notatki historyczne dotyczące czasów II wojny światowej.

Relacja Dębica.TV: https://debica.tv/pilznianie-uczcili-78-rocznice-wybuchu-powstania-warszawskiego-koncertem-przysiegali-na-orla-i-na-krzyz/

Półkolonia pełna atrakcji

Zalipie

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Łękach Górnych od 11 lat organizuje półkolonie letnie. Początkowo były dedykowane tylko dzieciom ubezpieczonym w KRUS z dofinansowaniem Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Dla nich organizatorem jest Związek Młodzieży Wiejskiej z Warszawy. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu szkoła zdecydowała, że zostanie zorganizowania również dla dzieci w wieku 6 – 16 lat nie objętych ubezpieczeniem  rolniczym.  

Udział dzieci z gminy Pilzno dofinansowała burmistrz Ewa Gołębiowska, za co uczestnicy serdecznie dziękują. Organizatorzy od lat korzystają ze sprawdzonych  usług firmy transportowej Piotra Wójcika i firmy cateringowej z Lubczy. W ramach kolonii dzieci otrzymują śniadanie, w ciągu dnia wodę mineralną, potem drugie danie obiadowe, dodatkowo coś słodkiego lub owoc. Uczestnicy zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa i środkami ostrożności w związku z covid-19.

Zakończyła się już I tura, która trwała od 4 do 15 lipca, w dwutygodniowym turnusie wzięło udział ponad 70 dzieci z gminy Pilzno. Mimo niesprzyjającej pogody było świetnie, a każda z zaproponowanych atrakcji przypadła uczestnikom do gustu. Tak więc dwa razy byli w kinie. Kilka razy korzystali z parków wodnych w Tarnowie i Pustkowiu Osiedlu, byli  w Muzeum Drogownictwa w Szczucinie i w Domu Malarek w Zalipiu. Odwiedzili Park Strzelecki w Tarnowie, Osadę Słowiańską w Strzegocicach, gdzie strzelali z łuku i piekli podpłomyki. Akademia Nauk Stosowanych pozwoliła im skorzystać ze ścianki wspinaczkowej i pokazów nurkowania.  Na zakończenie odbyła się dyskoteka, a do dyspozycji wszystkich chętnych była dmuchana zjeżdżalnia.

II tura półkolonii trwa w najlepsze, w turnusie od 18 do 29 lipca bierze udział 55 osób. I tym razem kierownik i opiekunowie przygotowali dla uczestników morze atrakcji. Już w pierwszym tygodniu dzieci obejrzały film animowany, zwiedziły skansen archeologiczny w Trzcinicy Karpacka Troja, skorzystały z basenu zewnętrznego Nemo i podobnie jak w I turze wspinali się i nurkowali dzięki ANS w Tarnowie, urozmaiceniem była wycieczka do Parku Zdrojowego w Ciężkowicach.  Na drugi tydzień zostały zaplanowane zabawy w basenach zewnętrznych, dzieci zawitają w Latoszynie i Dębicy, skorzystają z zajęć w Osadzie Słowiańskiej w Strzegocicach. Organizatorzy mają nadzieję, że pogoda nie pokrzyżuje im planów.

Animacje, robotyka, Lego

Robotyka

Harmonogram warsztatów robotyki i programowania: 17.00-18.00 - grupa 5 - 7 lat, 18.00 - 19.00 grupa 8 - 9 lat, godz 19.00 - 20.00 grupa 10 - 15 lat. Warsztaty odbywać się będą w siedzibie KS Hetman w Pilźnie.

Zdjęcia