Prace przy ul. Pana Tadeusza

Informacja Pilzno

W związku z robotami drogowymi we wtorek, 18 czerwca w godzinach 7:00 - 16:00 ulica Pana Tadeusza w Pilźnie będzie nieprzejezdna.
Przepraszamy za utrudnienia.

Bieg ku Wolności/zmiany w organizacji ruchu

W sobotę odbędzie się III Bieg ku Wolności. W związku z biegiem będzie wprowadzona zmiana w organizacji ruchu. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami.

Zamknięcie drogi

Drogi Pilzno

W związku z rozpoczęciem robót w ramach zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1303R Łabuzie – Południk – Kamieniec w km 6+087 – 8+370 w m. Gołęczyna i Połomia” w dniach 14.06.2024 r. – 20.06.2024 r. w godzinach 7:00 – 18:00 planowane jest całkowite zamknięcie drogi powiatowej nr1303R w miejscowości Połomia.

Objazd drogami lokalnymi.

Uwaga, niedźwiedź

Niedźwiedź

Szanowni Mieszkańcy, w związku ze zgłoszeniami o stwierdzeniu przebywania niedźwiedzia brunatnego na obszarze powiatów mieleckiego i dębickiego apelujemy o zachowanie ostrożności, zabezpieczenie śmietników i kompostowników mogących przywabiać te zwierzęta.
Prosimy o zgłaszanie każdego incydentu z udziałem niedźwiedzia na naszym terenie bezpośrednio w Urzędzie Miejskim w Pilźnie lub telefonicznie (14) 680 77 33.

Zdjęcie ilustracyjne.

Hetman Pilzno wygrywa III Podkarpacką Ligę Szachową

Drewniana szachownica

W dniach 5-9 czerwca 2024 roku w malowniczej, bieszczadzkiej miejscowości Bystre k. Baligrodu odbyły się rozgrywki III podkarpackiej ligi szachowej seniorów. Drużyna Hetmana zwyciężyła osiągając 16 punktów (7zwycięstw, 2 remisy) sięgając po awans do II ligi.

Nasza drużyna wystąpiła w następującym składzie Tomasz Mika, Arkadiusz Zaskalski, Jerzy Markiewicz, Sebastian Augustyn, Grzegorz Draganik, Halina Jałowiec, Piotr Tatarczany. Bardzo dobre wyniki indywidualne odnieśli: Tomasz Mika I miejsce na pierwszej szachownicy 7.5p/9, Sebastian Augustyn 8p/9 na szachownicy czwartej, oraz Halina Jałowiec 7p/9 na szóstej szachownicy kobiecej. Atmosfera w drużynie była bardzo dobra większość zawodników była w dobrej formie co przełożyło się bez wątpienia na wynik końcowy.

Szczegóły na stronie chessarbiter.com.

Prace drogowe - nieprzejezdna ulica

Informacja Pilzno

W związku z robotami drogowymi w dniach 12 - 13.06.2024r. (środa i czwartek) w godzinach 7:00 - 19:00 ulica Staszica w Pilźnie będzie nieprzejezdna na odcinku od skrzyżowania z ulicą Węgierską do skrzyżowania z ulicą Bujnowskiego. Przepraszamy za utrudnienia.

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Prawo i Sprawiedliwość otrzymało najwyższe poparcie na terenie miasta i gminy Pilzno w wyborach do Parlamentu Europejskiego, zdobywając 3 670 głosów (66,47%). Zdecydowanie najwięcej, ponieważ 2 324 głosy oddano na Daniela Obajtka (KW PiS). Frekwencja w mieście i gminie Pilzno wyniosła 38,70%. Z okręgu nr 9 obejmującego województwo podkarpackiego mandaty uzyskali: Daniel Obajtek i Bogdan Rzońca (KW PiS); Tomasz Buczek (KW Konfederacja WiN); Elżbieta Łukacijewska (KKW KO).

Wyniki głosowania na komitety:

66,47% (3 670 głosów) - KW Prawo i Sprawiedliwość

14,76% (815 głosów) - KW Konfederacja Wolność i Niepodległość

9.07% (501 głosów) - KKW Koalicja Obywatelska

7,57% (418 głosów) - KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni - Polskie Stronnictwo Ludowe

0,92% (51 głosów) - KKW Lewica

0,89% (49 głosów) - KWW Bezpartyjni Samorządowcy - Normalna Polska w Normalnej Europie

0,31% (17 głosów) - KW Polexit

Kandydaci z najwyższym poparciem na terenie miasta i gminy Pilzno:

2 324 głosy - Daniel Obajtek (KW PiS)

641 głosy - Bogdan Rzońca (KW PiS)

430 głosów - Tomasz Buczek (KW Konfederacja WiN)

377 głosów - Elżbieta Łukacijewska (KKW KO)

333 głosy - Władysław Ortyl (KW PiS)

306 głosów - Wiesław Lada (KKW TD PL2050 Sz. Hołowni-PSL)

137 głosów - Adam Berkowicz (KW Konfederacja WiN)

129 głosów - Karolina Pikuła (KW Konfederacja WiN)

119 głosów - Marcin Warchoł (KW PiS)

103 głosy - Ewa Leniart (KW PiS)

Szczegóły: https://wybory.gov.pl/pe2024/pl/wynik/gm/180306

Podpisana umowa na Witosa i Łęki Dolne

Podpisanie umowy Pilzno

Wczoraj w Urzędzie Miejskim w Pilźnie podpisano umowę na przebudowę drogi gminnej nr 106565R. Inwestycja obejmuje realizację prac drogowych na odcinkach: w km 0+017 - 0+907 w Pilźnie (ul. Witosa) i Łękach Dolnych oraz w km 2+224 - 3+207 w Pilźnie (ul. Witosa) i Łękach Dolnych. Umowa została podpisana przez Burmistrza Tadeusza Pieczonkę z firmą Eurovia Polska S.A., czyli wykonawcą, który złożył najkorzystniejszą ofertę opiewającą na kwotę ok. 2,1 mln zł.

Inwestycja jest dofinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w kwocie 2 mln zł.

Przedszkolaki grają w warcaby

Warcaby

W Przedszkolu Publicznym w Pilźnie odbył się Gminny Konkurs Warcabowy, w którym wzięło udział 16 dzieci w wieku 5-6 lat. W turnieju uczestniczyły następujące przedszkola: Przedszkole Publiczne w Pilźnie, Przedszkole Publiczne w Łękach Górnych, Niepubliczne Przedszkole Sióstr Służebniczek w Pilźnie, Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Lipinach.

Klasyfikacja:
I miejsce Kornel Karczmarz - Publiczne Przedszkole w Pilźnie
II miejsce Mateusz Kłusek - Publiczne Przedszkole w Pilźnie
III miejsca Iga Proszowska - Publiczne Przedszkole w Pilźnie; Gabriel Pociask - Publiczne Przedszkole w Pilźnie

Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. W imieniu organizatorów gorąco dziękujemy Barbarze Godawskiej za dofinansowanie nagród turniejowych.

Prace drogowe - zamknięta ulica

komunikat Pilzno

W związku z robotami drogowymi w dniach 07.06.2024r. (piątek) w godzinach 7:00 - 19:00 oraz 08.06.2024r. (sobota) w godzinach 7:00 - 15:00 ulica Staszica w Pilźnie będzie nieprzejezdna na odcinku od skrzyżowania z ulicą Węgierską do skrzyżowania z ulicą Bujnowskiego. Przepraszamy za utrudnienia.