Ważne informacje ws. inwazyjnych gatunków obcych. Grożą wysokie kary

IGO

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Rzeszowie informuje, że w dniu 18 grudnia 2021 r. weszła w życie ustawa z dnia 11 sierpnia 2021 r. o gatunkach obcych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1718), która określa krajowe ramy prawne dla przeciwdziałania IGO stwarzających zagrożenie dla Unii oraz wprowadza komplementarne przepisy dla IGO stwarzających zagrożenie dla Polski.

Zachęcamy do zapoznania się z nowymi regulacjami prawnymi, które w syntetycznej formie zostały przedstawione w publikacji znajdującej się na stronach zarówno Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska jak i Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska: Uwaga! Ważne informacje ws. inwazyjnych gatunków obcych. Grożą wysokie kary - Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Rzeszowie - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Pliki do pobrania: