Pilzno z oszczędnym urzędem

Wydatki na administację

Gmina Pilzno znalazła się w ścisłej czołówce ogólnopolskiego rankingu "Oszczędny urząd - ranking wydatków na administrację". Zajęliśmy 3. miejsce w zestawieniu opracowanym przez pismo samorządu terytorialnego "Wspólnota". Według wyliczeń autorów wydatki na administrację w przeliczeniu na osobę w naszym samorządzie wynoszą 345,53 zł.

Dla porównania: lider w naszej kategorii, czyli gmina Luboń (Wielkopolska) ma wydatki na poziomie 316,43 zł, z kolei zamykająca ranking małopolska Krynica-Zdrój (137. miejsce) wydatkuje na administrację rzędu 1336,18 zł na osobę.

Trzeba podkreślić, że w 2014 r. również nasz samorząd sklasyfikowano na 3. miejscu. W rankingu "Wspólnoty" zauważano, że nie trzeba dużych wydatków, żeby stworzyć dobrze funkcjonujący i nowoczesny urząd.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć ranking.